Vše pro školy a školky

Carton Cajon® – školní bubny

Cajon (kachon), sedací buben z Latinské Ameriky, si oblíbili nejen muzikanti a učitelé, ale hlavně děti, které jej prostě milují!

Sarka_kufr_DSC_2222_orez_sirka

Naše Česká značka Carton Cajon® se zaměřujeme se na výrobu perkusních hudebních nástrojů z netradičních ekologických materiálů. Obvyklý materiál dřevo jsme nahradili speciálním kartonem, čímž se cajon stal dostupnější, lehčí i skladnější.

Cajony Carton Cajon® jsou vhodné pro všechny, pro děti i dospěláky! Vyrábíme je ve třech modelech a více jak 50ti designech.

Nabízíme i cajony bez designu, ty si můžete sami pomalovat či jinak designově dotvořit.

DSC_0659Díky unikátní a patentované skládací konstrukci Carton Cajon® ušetříte místo při skladování i přepravě. Složení cajonu je snadné, rychlé (20s) a v papírovém kufříku, nebo v batůžku, si jej jednoduše vezmete všude s sebou.

Cajony Carton Cajon® jsou velmi pevné, dětem odolné a prakticky nerozbitné. Jejich výhodou je klidnější bas, což oceníte při skupinovém bubnování, či doprovodu akustických nástrojů.

 

 

Charakteristický chrastivý zvuk propůjčuje cajonům struník vsazený uvnitř.

To vše dělá z Carton Cajonu® ideální školní bubny!

Učit se s dětmi radosti  

Carton-Cajon-idealni-skolni-buben

Jakmile se cajony dostanou dětem do rukou, začnou je zkoumat, hrát a improvizovat. Hrou na cajon se u dětí zvyšuje soustředěnost, zdokonalují se jejich rytmické dovednosti, koordinace i jemná motorika.

Výuka formou získávání praktických zkušeností a prožitků otevírá cesty k novým a příjemnějším metodám učení. Tím je učení je pro děti příjemnější, zábavnější a v kratší době se naučí snadněji mnohem více. Proto je Carton Cajon® nenahraditelná učební pomůcka a to nejen v hodinách hudební výchovy.

 

DSC_3443

Vynikajícím pomocníkem jsou naše cajony také v ostatních předmětech humanitního zaměření, nebo v mimoškolních aktivitách:
• projektové dny, školní slavnosti, besídky
• externí pobyty žáků (škola v přírodě, seznamovací pobyty, atd.)
• družina a zájmové kroužky (hudební, taneční, výtvarné, divadelní)

 

Bubnování, jako jedna z nejstarších forem mezilidského dorozumívání, kolektiv stmeluje, uvolňuje tvořivého ducha a dává dětem zažít, jaké to je být nedílnou součástí kolektivu. Společné bubnování podporuje:
• rozvoj emočních a komunikačních dovedností jednotlivce i v rámci kolektivu
• snížení dopadu poruch učení jednotlivce ve vzdělávacím procesu
• rozvoj pozitivního vývoje dynamiky třídy • prevence sociálně patologických jevů
• prevence segregace a šikany

K dosažení těchto pozitivních efektů je potřeba mít k dispozici tolik cajonů, kolik je ve třídě žáků.