TERAPIE A VÝUKA

Pedagogické a terapeutické využití Carton Cajonu

Carton Cajon v sobě spojuje několik možností pedagogického a terapeutického využití. Nejprve k jeho obecným přednostem: kombinací lehkého, levného a pevného materiálu, jakož i díky konstrukčnímu řešení vznikl inovovaný hudební nástroj. Je lehký, a přesto prakticky nerozbitný, velmi snadno přenosný a složený v malém kufříku ani nezabere příliš mnoho místa. Využijete jej při práci s dětmi i dospělými, při individuální i skupinové terapii.

Muzikoterapeuticky-buben-carton-cajon-3

Prožitková a akcelerovaná hudební, pohybová a výtvarná výchova

V hudební výchově se Carton Cajon uplatňuje jako cvičný kachon k nácviku základní rytmiky a doprovodu zpěvu. Rytmizování lze využít při výuce cizích jazyků, protože se tím zvyšuje funkce paměti a soustředění. Skvěle se kachon osvědčuje v Orffově společnosti, kde propojují elementární hudbu s tancem a řečí/zpěvem.

Další dimenzí hudebního nástroje Carton Cajon je jeho výtvarná stránka – zvolíte-li kachon v přírodní nebo bílé barvě můžete přímo na něj malovat a tvořit. Uplatňuje se tedy i při výchově prostřednictvím výtvarných prvků, v artefiletii – prožitkové výtvarné výchově.

Muzikoterapie, arteterapie a artefiletika

V muzikoterapii dospělých se Carton Cajon využívá pro nastolení základního rytmu, který klienty propojuje se sebou samými, obrací je dovnitř sama sebe. Společné bubnování pak vytváří pocit sounáležitosti a navazuje komunikaci. Carton Cajon unese 150 kg, a tím, že se na něm sedí, vnímá jej klient více jako součást sebe, což ještě více umocňuje terapeutický prožitek.

Vzhled a potisk se dají vhodně zvolit, aby ještě umocnily terapeutické využití. Kachon v základní variantě bez potisku lze využít  pro vlastní tvorbu v rámci arteterapie.

Výroba Carton Cajonu na zakázku

Pokud máte vyvinutou vlastní metodiku a využíváte například určitých barev nebo motivů k výuce či terapii, může se vám přijít vhod možnost vyrobit Carton Cajony v designech podle vašich potřeb. Pro více informací k těmto možnostem a cenám, prosím, přejděte na zakázkovou výrobu.

Ceny a možnosti financování

Jsme schopni vám pomoci zjistit, zda vaše organizace může dosáhnout na dotační programy nebo možnosti grantů.