WORKSHOPY PRO DĚTI

 

Hru na cajon děti prostě milují! Jakmile se jim dostane do ruky, hned jej začnou zkoumat, zkoušet a improvizovat.

Hra s Carton Cajonem je pro ně jedinečnou příležitostí poznat fascinující svět rytmiky srozumitelnou a zábavnou formou.

Workshopy jsou vedeny s ohledem na věk dětí tak, aby udržely po celou dobu pozornost a byly schopné využít v plném rozsahu svou kreativní energii.

DSC_3425

 

 Varianty workshopů

 

1. Posaďte se! Dnes si probereme bubnování

Děti se ve třídě posadí na cajony a vytvoří kruh tak, aby viděly na facilitátora a nikdo z kruhu nevyčníval. Bubnování v kruhu je důležité, aby děti na sebe viděly a poznaly, že každý je důležitou součástí týmu. I když může hrát každý jiný rytmus, tak dohromady jim to bude znít skvěle. 

V první hodině se děti seznámí s technikou hry na cajon a naučí se různé druhy rytmů. V druhé hodině budou rytmy procvičovat, střídat, zkoušet jak znějí dva i tři různé rytmy dohromady, improvizovat a pořádně si zabubnují.

Workshop je určen pro kolektiv o velkosti jedné třídy a je rozdělen do dvou vyučovacích hodin.
Aktivní účast pedagoga/-ů na workshopu je vítána!

Parametry  
Hodinová dotace 2 hodiny
Cena za workshop* 6.800 Kč vč. DPH
Počet účastníků min. 15 / max. 30
Požadavky na prostor běžná třída

 

2. Slet bubeníků aneb Pojďte vzbudit školníka!

Přivezeme k vám bubny. Hodně bubnů! A nebudou to jen cajony, ale také drumbeny, djembe, bonga, boomwhackers, tympány, chrastítka, tamburíny, xylofony a mnohé další perkuse ze všech koutů světa.

Děti se nejprve seznámí s programem workshopu a nástroji, poté se rozdělí do menších skupin, kde si nástroje vyzkouší a naučí se základní rytmy. V druhé části se skupiny opět spojí v jeden celek a pod taktovkou facilitátora budou vytvoří úžasný rytmický celek.

Počtu dětí účastnících se workshopu bude odpovídat i počet facilitátorů. Ideální prostor pro tento workshop je tělocvična, divadelní sál a v létě třeba venkovní hřiště.
Aktivní účast pedagoga/-ů na workshopu je vítána!

Parametry  
Hodinová dotace 2 hodiny
Počet účastníků min. 50 / max. 300
Cena za workshop* 9.900 Kč vč. DPH do 50 účastníků
Cena za účastníka 80 Kč vč. DPH od 51 účastníka
Počet účastníků min. 50 / max. 300
Požadavky na prostor sál, tělocvična, hřiště 
 


Pro objednání workshopů pište na jan.lala@skolnibubny.cz  nebo volejte na +420 603 245 069. Poznámky

Workshop a vzdělávací seminář je možné na jedné škole uspořádat v jeden den. Dopoledne proběhne workshop pro děti a odpoledne seminář pro pedagogy.

*Uvedené ceny jsou za samotný workshop, bez souvisejících cestovních nákladů.Doprava po Praze je paušálně za 1000 Kč. U workshopů pořádaných mimo Prahu bude účtována doprava 14 Kč / 1 km a při vzdálenosti místa workshopu nad 150 km od Prahy i nocležné