O CAJONU

Ideální cvičný kachon

Přestože je Carton Cajon vyrobený z kartonu, jedná se o plnohodnotný hudební nástroj. Jeho povrch je oproti dřevěným kachonům pružnější, prsty se od něj lehce odráží a ze hry nebolí ruce. Hraní je tím pohodlnější, což si oblíbí zejména začínající hráči. Kachon často uslyšíte v kubánské a peruánské hudbě, ale jeho využití se meze nekladou. Klidně si na něj zabubnujte Ach synku, synku.

Carton-Cajon-profi-player

I ostřílený bubeník využije Carton Cajon na domácí cvičení nebo jamování s přáteli. Nižší basovou intenzitu ocení především sousedi těch z vás, kteří na kachon cvičíte doma.

Celkově vzato je Carton Cajon cenově dostupná alternativa k dřevěnému kachonu, ideální cvičný nástroj pro všechny.

 

Jak Carton Cajon hraje

Na Carton Cajon můžete zahrát tři druhy tónů. Údery na horní část kachonu hrajete vysoké slacky a střední toniky, údery do střední části kachonu zahrajete hluboké basy.

Strunění
V horní části ozvučené strany je zevnitř kachonu umístěno strunění, které při úderu vydává příjemně chrastivý zvuk, podobný virblu. Strunění je uchyceno napevno jen na jedné straně, druhá strana je volná. Intenzita chrastění se tak dá individuálně upravit.

Carton-Cajon-snare

Klidnější bas je výhoda
Každého bubeníka zajímá, jaké má buben basy. Samozřejmě, že papír nemůže basovat jako dřevo, ale budete příjemně překvapeni, jak dobře Carton Cajon hraje. Výhody se projeví například při unplugged doprovodu, kdy ostatní nástroje nepřehlušíte. Přizvučený přes mikrofon, dává Carton Cajon basy silné a plné.

I gumička hraje
Specialitou Carton Cajonu je zvuk, který na dřevěném kachonu nezahrajete. Součástí každého Carton Cajonu je totiž odolná gumička ze speciální pryže. Lze ji navléknout na přední horní díl cajonu a při hře využít na pronikavé práskavé „slash” zvuky. Tím oživíte melodickou linku hry.

 

Vydrží hodně

Díky unikátní patentované konstrukci je skládání Carton Cajonu jednoduché a zabere přibližně 20 vteřin. Lze jej opakovaně skládat a rozkládat, a to více jak 500x. Náš kachon unese váhu 150kg bubeníka.

Materiál
Jak už název Carton Cajon napovídá, tyto kachony jsou vyráběny z kartonu. Jedná se o speciální na zakázku vyráběný silový karton, k jehož výrobě se používá papír hutněný vysokým obsahem dřevitých vláken. Sandvichová konstrukce kartonu se skládá ze třech rovných a dvou rovnoměrně zvlněných vrstev. Kombinací prvotřídního papíru a sandvichové konstrukce získává karton vynikající pevnost i pružnost, a je tak vhodný k výrobě Carton Cajonu.

Carton-Cajon-divadlo

Konstrukce
Hrany Carton Cajonu jsou oblé, takže vás nikde netlačí, ani neřežou do stehen. Pevnost víka a dna kachonu zaručuje zdvojení materiálu: dvě vrstvy kartonu jsou pevně slepeny k sobě, což zvyšuje odolnost nejnamáhanější části konstrukce. Vložka, která se vsune dovnitř, ještě podpoří nosnost kachonu. Díky skládací konstrukci si Carton Cajon můžete vzít kamkoliv sebou a to se počítá!

carton-cajon-navod-skladani-uzky

Balení
Součástí každého balení Carton Cajonu je praktický kufřík s uchem pro pohodlné nošení. Případně je možné si ke kufříku připnout popruh a nosit jej přes rameno.

Carton-Cajon-kufrik2

 Technologie tisku

Designy na Carton Cajon tiskneme fotorealistickou digitální technologií, jejíž barvy jsou odolné vůči UV záření a vodě. Speciální papír pro digitální tisk a matná laminovací fólie pak tvoří šestou a sedmou vrstvu sandvichové konstrukce a ještě více ji zpevňují. Laminace zároveň chrání Carton Cajon proti oděru, vlhku a zlepšuje pružnost ohýbaných hran.

Design

Digitální tisk umožňuje produkci Carton Cajonů v malonákladových designových sériích, což otevírá cestu k zakázkové výrobě Carton Cajonu s vlastním designem podle potřeb zákazníků.

V současné chvíli nabízíme asi padesát motivů. Vybrat si můžete z kategorií jako jsou designové cajony, dětské motivy a dětské velikosti, motivy přírody a podobně.