O CAJONU

Co je vlastně CARTON CAJON

Cajon (kachon) je španělsky bedýnka. Je to obvykle dřevěný buben, na kterém se sedí a který je původem z Latinské Ameriky. Oblíbili si ho nejen muzikanti po celém světě, ale hlavně děti, které hru na cajony prostě milují. 

Carton Cajon je novinkou mezi perkusemi. Je to lehký, skládací, designový papírový buben, jehož výhodou oproti dřevěnému cajonu je jeho cenová dostupnost a nižší hlučnost. Můžete ho využít nejen na bubnování, ale také jako odkládací stolek, designový doplněk do interiéru nebo si ho pomalovat svým motivem. S Carton Cajon si zkrátka užijete spoustu zábavy. Zkuste to!

Carton Cajon

 

K ČEMU SE CARTON CAJON POUŽÍVÁ

Ideální cvičný nástroj

Carton Cajon je pro všechny. Naučí se na něj hrát jednoduše každý. 

Přestože je vyrobený z kartonu, jedná se o plnohodnotný hudební nástroj. Jeho povrch je oproti dřevěným cajonům pružnější, prsty se od něj lehce odráží a ze hry nebolí ruce, což ocení zejména začínající hráči. Carton Cajon využije i ostřílený bubeník na domácí cvičení nebo jamování s přáteli.

Nižší basová intenzita je příjemná především, pokud bubnujete v uzavřeném prostoru. Když si chcete zabubnovat s ostatními někde venku, snadno ho složíte a vezmete s sebou do hospůdky nebo na chatu. 

Přijďte na některou z našich akcí a hru na cajon si vyzkoušejte. 

 

Carton Cajon_hudební nástroj

 

Designový doplněk a zábavná rekvizita

Carton Cajon můžete mít ve vybraném designu, kterých nyní nabízíme kolem padesáti, nebo si pořídit nepotištěný. Hlavně děti jsou nadšené, pokud si mohou cajon pomalovat nebo polepit. Z cajonů si pak staví domečky a prolézačky.

Když na cajon zrovna nehrajete, postavte na něj květinu, lampičku nebo ho využijte jako příležitostnou židli pro návštěvy. Díky zajímavému designu je nepřehlédnutelným solitérem v interiéru.

Cajony jsou také s oblibou využívané jako doplňky firemních prezentací v rámci veletrhů a výstav nebo jako neotřelé vybavení odpočinkových zón v kancelářích.

 

JAK SE NA CARTON CAJON HRAJE

Na Carton Cajon můžete zahrát tři druhy tónů. Údery na horní část cajonu hrajete vysoké a střední tóny, údery do střední části cajonu zahrajete hluboké basy.

Klidnější bas je výhoda
Každého bubeníka zajímá, jaké má buben basy. Samozřejmě, že papír nemůže basovat jako dřevo. Budete ale příjemně překvapeni, jak dobře Carton Cajon zní. Výhody se projeví například při unplugged doprovodu, kdy ostatní nástroje nepřehlušíte. Carton Cajon však umí i silné a plné basy, pokud se přizvučí přes mikrofon.

kvalitni zvuk

 

Strunění
V horní části ozvučené strany je zevnitř cajonu umístěno strunění, které při úderu vydává příjemně chrastivý zvuk, podobný virblu. Strunění je uchyceno napevno jen na jedné straně, druhá strana je volná. Intenzita chrastění se tak dá individuálně upravit.

  unikatni konstrukce

Přídavný zvuk
Specialitou Carton Cajonu je zvuk, který na dřevěném cajonu nezahrajete. Součástí každého Carton Cajonu je totiž gumička ze speciální odolné pryže. Lze ji navléknout na přední horní díl cajonu a při hře využít na pronikavé práskavé zvuky. 

 

dlouha zivotnost 

 

JAK SE CARTON CAJON SKLÁDÁ

Carton Cajon je nejen bytelný, ale i skládací. Dodáváme ho v praktickém kufříku s uchem pro pohodlné nošení. Mezi zavazadly zabere jen málo místa, pokud ho vezmete s sebou na cesty, a snadno ho uskladníte, pokud na něj zrovna nehrajete. Kufřík s cajonem můžete nosit také přes rameno, když si k němu připnete popruh.

Díky unikátní patentované konstrukci je Carton Cajon rychle a jednoduše složený a opět rozložený. S trochou cviku vám stačí pouhých 20 vteřin! Lze jej opakovaně skládat a rozkládat, a to více jak 500x.

Neřešte složité sestavovaní, to jsme udělali za vás, jen si užívejte hudbu a zábavu s cajonem.

Carton Cajon návod na skládání 

Z ČEHO SE CARTON CAJON VYRÁBÍ

Materiál
Jak už název Carton Cajon napovídá, jsou naše cajony vyráběné z kartonu. Jedná se o speciální, na zakázku dodávaný silový karton, k jehož výrobě se používá papír hutněný vysokým obsahem dřevitých vláken. Sendvičová konstrukce kartonu se skládá ze tří rovných a dvou rovnoměrně zvlněných vrstev. Kombinací prvotřídního papíru a sendvičové konstrukce získává karton vynikající pevnost i pružnost, a je tak vhodný k výrobě Carton Cajonu.

rozlozitelny material

Konstrukce
Hrany Carton Cajonu jsou oblé, takže vás nikde netlačí, ani neřežou do stehen. Pevnost víka a dna cajonu zaručuje zdvojení materiálu: dvě vrstvy kartonu jsou pevně slepeny k sobě, což zvyšuje odolnost nejnamáhanější části konstrukce. Vložka, která se vsune dovnitř, ještě podpoří nosnost cajonu, který unese až 150 kg. 

 

vysoka nosnost

Potisk
Designy na Carton Cajon tiskneme fotorealistickou digitální technologií, jejíž barvy jsou odolné vůči UV záření a vodě. Speciální papír pro digitální tisk a matná laminovací fólie pak tvoří další vrstvy sendvičové konstrukce a ještě více ji zpevňují. Laminace zároveň chrání Carton Cajon proti oděru, vlhku a zlepšuje pružnost ohýbaných hran.

 

 

reklamni nosic

 

 

CHCETE CAJON VE VLASTNÍM DESIGNU? 

 

 

Můžete mít svůj originál. Vyrobíme vám cajony ve vašem vlastním designu na zakázku již od 10 ks.

Napište nám na eshop@cartoncajon.cz

Nebo si vyberte již hotový cajon z naší nabídky.

 vlastní design

 
 

ZAJÍMÁ VÁS O CAJONECH NĚCO DALŠÍHO A NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ? ZKUSTE TO TADY.

 

Carton-Cajon-kufrik2