O NÁS

Jmenuji se Jan Lála a možná to mne předurčuje jít  cestou spojenou s hudbou. Nejsem ani muzikant, ani tanečník a nemám ani hudební vlohy. Když jsem se poprvé posadil na cajon, vypadalo to, že hrát zvládnu i já. To nevadí, že jsem se mýlil :) 
Moje schopnost vidět možnosti tam, kde zdánlivě nejsou, použila cajon jako inspiraci pro další rozvoj firmy. 

Carton-Cajon-Jan-Lala-2

 

Vzniká Carton Cajon

Kachon (ze španělského cajón) znamená „bedýnka”. Jedná se latinskoamerický buben, na kterém se při hře přímo sedí. Běžně bývá vyrobený ze dřeva. Co takhle levný, lehký, skládací buben z kartonu?! Představa „vyrábět hudební nástroje z kartonu” byla výzva dostatečně šílená na to, abych se jí začal vážně zabývat. Tím začalo období, kdy jsem vývoji konstrukce papírového cajonu věnoval většinu svého volného času. Snad i díky mým dvacetiletým zkušenostem z polygrafie probíhalo testování materiálů, výrobních technologií a hledání vhodných dodavatelů poměrně hladce. Rok poté bylo po technické stránce vše hotovo a sériová výroba mohla dostat zelenou. Cajonu však ještě něco chybělo. Něco, co by papírovou krabici proměnilo na Carton Cajon. Designově jej oblékli má žena Veronika a Alexandr Hudeček.  

 

První ohlasy

Originální, designový, víceúčelový hudební nástroj Carton Cajon byl na světě. Otázkou zůstávalo, jestli zákazníci tuto novinku přijmou. Z prvních nadšených reakcí muzikantů, dětí a učitelů, kteří kachony Carton Cajon vyzkoušeli, jsem měl velkou radost. Líbil se jim nápad, kvalita zvuku, konstrukce i designy. Velké díky všem, kteří se na projektu podíleli. Odvedli jsme dobrou práci.

Carton-Cajon-Jan-Lala3

K širšímu publiku se cajony dostali přes crowdfundingový server HitHit.cz, kde jsme po šesti týdnech úspěšně vybrali cílovou částku. Což nám pomohlo zčásti pokrýt vývoj a moci pokračovat v rozvoji projektu.  

 

Jak dál aneb co chci, aby vám Carton Cajon dal?

Projekt pokračuje a postupně objevujeme, co všechno v sobě Carton Cajon skrývá. Z původně hudebního nástroje jste si udělali designový doplněk do bytu, pohodlné sedátko, noční stolek, cvičební pomůcku, originální dárek, reklamní předmět a mnohé jiné.

Pro mne je Carton Cajon ale také parťák, do kterého se vejdou jak radosti, tak starosti. Můžu se na něj posadit, opřít se o něj, zastavit se a odpočinout si. Dává mi radost z komunikace, nalezením cesty k sobě nalézám cestu k ostatním. 

Přeji vám, aby vás ten váš Carton Cajon naplňoval radostí!

Carton-Cajon-Jan-Lala