O NÁS

Jmenuji se Jan Lála a možná to mne předurčuje jít  cestou spojenou s hudbou. Nejsem ani muzikant, ani tanečník a nemám ani hudební vlohy. Když jsem se poprvé posadil na cajon, vypadalo to, že hrát zvládnu i já. To nevadí, že jsem se mýlil :) 
Moje schopnost vidět možnosti tam, kde zdánlivě nejsou, použila cajon jako inspiraci pro další rozvoj firmy. 

Carton-Cajon-Jan-Lala-2

 

Vzniká Carton Cajon

Co takhle levný, lehký, skládací buben z kartonu?! Představa „vyrábět hudební nástroje z kartonu” byla výzva dostatečně šílená na to, abych se jí začal vážně zabývat. Tím začalo období, kdy jsem vývoji konstrukce papírového cajonu věnoval většinu svého volného času. Snad i díky mým dvacetiletým zkušenostem z polygrafie probíhalo testování materiálů, výrobních technologií a hledání vhodných dodavatelů poměrně hladce. Rok poté bylo po technické stránce vše hotovo a sériová výroba mohla dostat zelenou. Cajonu však ještě něco chybělo. Něco, co by papírovou krabici proměnilo na Carton Cajon. Designově jej oblékli má žena Veronika a Alexandr Hudeček.  

 

První ohlasy

Originální, designový, víceúčelový hudební nástroj Carton Cajon byl na světě. Otázkou zůstávalo, jestli zákazníci tuto novinku přijmou. Z prvních nadšených reakcí muzikantů, dětí a učitelů, kteří kachony Carton Cajon vyzkoušeli, jsem měl velkou radost. Líbil se jim nápad, kvalita zvuku, konstrukce i designy. Velké díky všem, kteří se na projektu podíleli. Odvedli jsme dobrou práci.

Carton-Cajon-Jan-Lala3

K širšímu publiku se cajony dostali přes crowdfundingový server HitHit.cz, kde jsme po šesti týdnech úspěšně vybrali cílovou částku. Což nám pomohlo zčásti pokrýt vývoj a moci pokračovat v rozvoji projektu.  

 

Jak dál aneb co chci, aby vám Carton Cajon dal?

Projekt pokračuje a postupně objevujeme, co všechno v sobě Carton Cajon skrývá. Z původně hudebního nástroje jste si udělali designový doplněk do bytu, pohodlné sedátko, noční stolek, cvičební pomůcku, originální dárek, reklamní předmět a mnohé jiné.

Pro mne je Carton Cajon ale také parťák, do kterého se vejdou jak radosti, tak starosti. Můžu se na něj posadit, opřít se o něj, zastavit se a odpočinout si. Dává mi radost z komunikace, nalezením cesty k sobě nalézám cestu k ostatním. 

Přeji vám, aby vás ten váš Carton Cajon naplňoval radostí!

Carton-Cajon-Jan-Lala