Cajon - Elephant Skin

1 490 Kč 1 231,40 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Buben Carton Cajon® je originální alternativa k tradičnímu dřevěnému cajonu. Novinka mezi perkusemi charakteristická svým zvukem a skládací konstrukcí je ideální cvičný cajon pro každý den. 

Bubnujte, cvičte, relaxujte, projevte emoce. Carton Cajon® vás nadchne svou kvalitou, praktičností a designem. Snadno jej sbalíte sebou na cesty nebo jej oceníte coby originální bytový doplněk.

Ať už chcete udělat radost sobě nebo někomu jinému, Carton Cajon® je ta správná volba. 

Tak si vyberte ten svůj!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ideální cvičný cajon

Přestože je Carton Cajon vyrobený z kartonu, jedná se o plnohodnotný hudební nástroj. Jeho povrch je oproti dřevěným cajonům pružnější, prsty se od něj lehce odráží a ze hry nebolí ruce. Hraní je tím pohodlnější, což si oblíbí zejména začínající hráči. 

Ale i ostřílený bubeník využije Carton Cajon na domácí cvičení nebo jamování s přáteli, protože si jej díky skládací konstrukci může vzít kamkoliv sebou. Nižší basovou intenzitu ocení především sousedi těch z vás, kteří na cajon cvičíte doma.

Celkově vzato je Carton Cajon cenově dostupná alternativa k dřevěnému cajonu, ideální cvičný nástroj pro všechny.

Jak Carton Cajon hraje

Na Carton Cajon můžete zahrát tři druhy tónů. Údery na horní část cajonu hrajete vysoké slacky a střední toniky, údery do střední části cajonu zahrajete hluboké basy.

Strunění

V horní části ozvučené strany je zevnitř cajonu umístěno strunění, které při úderu vydává příjemně chrastivý zvuk, podobný virblu. Strunění je uchyceno napevno jen na jedné straně, druhá strana je volná. Intenzita chrastění se tak dá individuálně upravit.

Klidnější bas je výhoda

Každého bubeníka zajímá, jaké má buben basy. Samozřejmě, že papír nemůže basovat jako dřevo, ale budete příjemně překvapeni, jak dobře Carton Cajon hraje. Výhody se projeví například při unplugged doprovodu, kdy ostatní nástroje nepřehlušíte. Přizvučený přes mikrofon, dává Carton Cajon basy silné a plné.

I gumička hraje

Specialitou Carton Cajonu je zvuk, který na dřevěném cajonu nezahrajete. Součástí každého cajonu je totiž odolná gumička ze speciální pryže. Lze ji navléknout na přední horní díl cajonu a při hře využít na pronikavé práskavé „slash” zvuky. Tím oživíte melodickou linku hry.

Konstrukce

Díky unikátní patentované konstrukci je skládání Carton Cajonu jednoduché a zabere přibližně 20 vteřin. Lze jej opakovaně skládat a rozkládat, a to více jak 500x. Cajon unese váhu 150kg bubeníka.

Hrany cajonu jsou oblé, takže vás nikde netlačí, ani neřežou do stehen. Pevnost víka a dna cajonu zaručuje zdvojení materiálu: dvě vrstvy kartonu jsou pevně slepeny k sobě, což zvyšuje odolnost nejnamáhanější části konstrukce. Vložka, která se vsune dovnitř cajonu, ještě podpoří nosnost cajonu zevnitř.

Materiál

Jak už název Carton Cajon napovídá, tyto cajony jsou vyráběny z kartonu. Jedná se o speciální na zakázku vyráběný silový karton, k jehož výrobě se používá papír hutněný vysokým obsahem dřevitých vláken. Sandvichová konstrukce kartonu se skládá ze třech rovných a dvou rovnoměrně zvlněných vrstev. Kombinací prvotřídního papíru a sandvichové konstrukce získává karton vynikající pevnost i pružnost, a je tak vhodný k výrobě Carton Cajonu.

Balení

Součástí každého balení Carton Cajonu je praktický kufřík s uchem pro pohodlné nošení. Případně je možné si na stranu kufříku připnout popruh a kufřík nosit přes rameno.

Design

V tuto chvíli je v nabídce asi padesát motivů a další postupně přibývají. Vybrat si můžete z kategorií, jako jsou např. hudba, design, dětské, příroda, ilustrace, romantické motivy, sport a další.

Technologie tisku

Designy na Carton Cajon tiskneme fotorealistickou digitální technologií, jejíž barvy jsou odolné vůči UV záření a vodě. Speciální papír pro digitální tisk a matná laminovací fólie pak tvoří šestou a sedmou vrstvu sandvichové konstrukce a ještě více ji zpevňují. Laminace zároveň chrání Carton Cajon proti oděru, vlhku a zlepšuje pružnost ohýbaných hran.

Digitální tisk umožňuje produkci Carton Cajonů v malonákladových designových sériích, což otevírá cestu k zakázkové výrobě Carton Cajonu s vlastním designem podle potřeb zákazníků.

Využití Carton Cajonu

Carton Cajon může být také skvělým dárkem, designový doplňkem do bytu, hračka i učební pomůcka pro děti. Budete překvapeni, co taková bedýnka všechno dokáže.

Doplňkové parametry

Kategorie: VELKÉ CAJONY
Hmotnost: 2 kg
Rozměry (ŠxHxV): 30x30x45 cm
Nosnost: 150 kg (váha sedící osoby)
Povrchová úprava: laminace matná

Jak Carton Cajon hraje

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: