BUBENÍCI

Zastavte se a chvíli tiše poslouchejte. Dejte si ruku na srdce a vnímejte tlukot svého srdce. Bum. Bum. Bum. Teď se přidejte na cajon: bum, bum, bum. Vracíte se na začátek svého bytí v tomto světě, v tomto těle. Tenhle tlukot důvěrně znáte z matčina těla. Srdce nám tluče všem, každý ale máme ten svůj, jedinečný rytmus. Posaďte se na cajon a spojte se sami se sebou, spojte se se svým rytmem, spojte svůj rytmus s rytmem ostatních. Vítejte!

Skupina našich spolupracovníků z řad bubeníků a facilitátorů má se skupinovým bubnováním letité zkušenosti. Provedou vás a vaši firmu, váš tým nebo vaše školáky takovýmto hudebním prožitkem. Obraťte se na nás a zašlete poptávku s plánovaným termínem a rozsahem akce, obratem se vám ozveme zpět (zde e-mail nebo kontaktní formulář).

 

tomas_kerleTomáš Kerle

Bubeník a perkusista s duší oddanou dobrým groovům i rytmickým experimentům. Hudba je jeho vášní a hudební škatulky jeho nepřítelem. Již přes deset vyučuje hru na africké bubny a perkuse v rámci kurzů, workshopů Cesta rytmu.

Tomáš je navíc velkým přiznivcem cajonů všeho druhu a projekt Carton Cajon ho doslova nadchl: "Tahle kartonová krabice představuje univerzální rytmický nástroj, na který lze hrát skutečně cokoli, od tradičních afrických rytmů až po soudobé elektronické styly. Navíc ta praktická stránka, když se vám do normálního auta vejde třeba šedesát cajonů! Po letech stěhování stovek těžkých bubnů sem a tam to je rozhodně úleva :)"

Při výuce se Tomáš zaměřuje hlavně na hraní v kolektivu. Účastníci si osvojí rytmické základy, naučí se základní techniku hry, procvičí svou koordinaci i vyzkouší svou teamovou komunikaci. Nakonec se nenásilnou formou stanou bubeníky v hudebním ansámblu, který tepe rytmickou energií a kde každý hráč má svou specifickou úlohu. Hra na cajon je zkrátka inspirativní a zábavná, ať už v rámci skupinových lekcí, dětských hudebních dílen či firemních teambuildingů.
www.cestarytmu.cz

 

cc_zr_mailZdeněk Roller

Lektor hudebních workshopů a aktivní hudebník, zakladatel kapely Pilgrim Pimple, hraje na několik hudebních nástrojů, zejména na drumben, cajon, kytaru a didgeridoo, vydal několik CD (Jaká je to krása, Hrozinky, Moje nervy), autor rytmického nástroj drumben, tvůrce a propagátor technik energetické kreativity, zakladatel a jednatel firmy Drumben s.r.o., autor řady workshopů, metodik. 
„Moje kořeny jsou křivolaké a křídla neklidná. Samozřejmě, že každý člověk má nějaký talent. A měl by ho najít, rozvíjet a rozdávat. Tak to dělám. Píšu písně, básně, vyprávím, zpívám, hraju...”
www.zdenekroller.cz 

 

Carton-Cajon-Tokhi

Tokhi

Tokhi působí v řadě hudebních projektů jako perkusionista (hráč na bicí nástroje). Kromě čistě hudebních aktivit je Drum Circle Facilitator – pořádá workshopy pro firmy, pro školy i na festivalech. Založil bubenický orchestr Groove Army fungující na principech slavných světových samba kapel z brazilského Rio de Janeira.

Groove Army vám nabízí nevšední zážitek a bubenickou show, hráli jsme již na: auta, nábytek, vojenskou polní kuchyńi, sudy od piva, láhve, skleničky, pánve, kastroly a dokonce i na tank! Doporučujeme tedy kombinovat Groove Army s DrumCirclem s vaším workshopem, či seminářem, kde si nástroje všichni sami vyzkoušíte!
www.tokhi.cz   

 

58408

Petr Šušor

Rytmy mě provází celý život. Nejdřív jsem bubnoval v indiánském oddíle, potom jsem zpíval v punkové kapele, začal jsem se zajímat o ethno muziku, bubnoval jsem v práci s rizikovou mládeží, s dětmi (později i s vlastními). Během cest na Sibiř a do Mongolska jsem se nadchl pro hudbu přírodních národů, ze které jsem čerpal při tvorbě pro kapelu Malá bílá vrána a jiné projekty.  Certifikovaným Drum Circle facilitatorem jsem se stal na UK Playshopu ve Skotsku, který vedl zakladatel metody Drum Circle Arthur Hull. Tady jsem se setkal se skvělými facilitátory z celého světa a načerpal mnoho nových inspirací a technických zkušeností.

Hodně lidí si spojuje bubnování s konkrétními představami – hippíci v parku, domorodci u ohně, šamanské bubnování atp. Chtěl bych ukázat lidem, že rytmus má každý v sobě a může bubnovat bez ohledu na vnější okolnosti. Bubnuji s opravdu rozmanitými skupinami – s dětmi ve školách, ve školách, na oslavách narozenin, festivalech, ale i na velkých firemních akcích. Tak se těšte!
www.bubnujeme.cz   

 

michael_caba

Michael Cába

Bubeník a perkusionista se hře na bicí soupravu věnuje od roku 1996. Kromě bicí soupravy se specializuje na konga, bubny batá, timbales a cajón. Zabývá se afro-kubánskou hudbou, latinjazzem a flamenkem.
www.fb.com/michael

 

Carton-Cajon-Veronika-Husinecká

Veronika Husinecká

Tanečnice, choreografka, muzikantka a v neposlední řadě bubenice. S tancem i hudbou začala již v dětství, zpočátku šlo klasický balet a výrazový tanec, v němž během let vytvořila řadu choreografií prezentovaných na národních přehlídkách a divadelních vystoupeních. V hudbě se věnovala zpočátku klavíru a hře na varhany, které šla dále studovat na konzervatoř v Plzni a AMU v Praze.

V souvislosti s tancem a zaměřením na salsu, bachatu a rumbu se začala věnovat perkusím u Michaela Cáby, zejména hře na cajon. Stejně bohatá je i její pedagogická činnost. Je zakladatelkou taneční školy a skupiny exoticDANCEntre a má za sebou řadu workshopů, vystoupení a koncertů. Propojení hudby – rytmu a pohybu tvoří neoddělitelnou součást lidského života a jeho rozvíjení utváří a formuje každého z nás.
www.exoticdancentre.cz